Proč?

S rostoucími nároky uživatelů se zvyšují i nároky na dnešní domácí sítě a ty se často blíží svým principem k tzv. firemním. Už dávno je pryč doba, kdy se domácí síť skládala z jednoho routeru s WiFi nebo maximálně jednoho dalšího switche.

Na příklad takové domácí sítě se můžete podívat zde.

Schéma vzorové sítě

Pro snazší orientaci hledejte u jednotlivých prvků stejné symboly značící, že tyto mohou být propojeny a navzájem využívat své funkce.

Mnoho uživatelů také ani nemá představu co by vlastně mohli doma mít a jak by si mohli usnadnit život, popř. jak vlastně kontrolovat co dělají jejich děti na síti.

Proto na základě 15 let zkušeností s instalací venkovních wifi sítí a 13 letům práce jako uživatele sítí ve firmách korporátní velikosti vám tímto nabízím instalace a konfigurace sítí domácích.

Není se čeho bát, hlavní důraz je kladen na integraci do vaší současné struktury, používání ověřeného hardware i software a již existujících řešení. Tím je myšleno, že nastavení je odzkoušené a aktivně používané již jinde, tedy není to „pokus“, jestli to u vás pojede. Nehrozí tedy ani, že by bylo potřeba mít poté doma vlastní IT oddělení.

Zásadou je mít k dispozici jednoduché ovládání, kde základní nastavení zvládne i běžný uživatel.

V případě následné pokročilejší konfigurace jsem ovšem k dispozici – osobně, po telefonu, sdílením pracovní plochy – tedy připojím se na dálku na váš pc nebo vzdáleným přístupem do jednotlivých zařízení u vás doma.

Ano, lze určitě udělat domácí síť dokonaleji, propracovaněji, s více funkcemi a podobě, ale jako základ beru, že něco už doma jistě máte a ne každý se chce stát svým domácím specialistou, který bude své večery trávit studiem a hledáním „jak na to“. Hlavními hesly jsou tedy integrace, existující spolehlivé řešení a jednoduchost.

Nabídka služeb je pestrá, některé se dají kombinovat, jiné ne, je to vždy individuální, nicméně zde je výčet toho co je nabízeno. Další služby budou přibývat.